یکی از مهم‌ترین عناصری که می‌تواند روی زیبایی هرچه بیشتر خانه شما تاثیرگذار باشد پرده است. این محصولات دارای انواع مختلفی هستند که هریک ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. انتخاب یک پرده زیبا می‌تواند به میزان زیادی روی زیبایی ظاهری محیط منزل یا حتی محل کار شما تاثیرگذار باشد. به همین علت است که طراحی پرده چاپی در حال حاضر از اهمیت بالایی برخوردار است. هرچه طراحی پرده‌های چاپی شما بیشتر باشد زیبایی آنها نیز به همان میزان افزایش پیدا می‌کند.
دستگاه‌های دیجیتالی که امروزه برای چاپ انواع طرح‌ها روی پرده‌ها استفاده می‌شوند بسیار پیشرفته بوده و می‌توانند بهترین عملکرد را به شما ارائه دهند. همین عامل نیز باعث می‌شود تا تنوع پرده‌های چاپی به میزان زیادی افزایش پیدا کرده و شما گزینه‌های متفاوتی را پیش‌روی خود مشاهده کنید. برای انتخاب یک پرده مناسب شما باید با انواع روش‌های طراحی و چاپ این پرده‌ها آشنا شوید و اطلاعاتی را درباره جنس این پرده‌ها نیز به دست بیاورید. 

انواع طراحی پرده چاپی را بشناسید

طراحی پرده چاپی دارای روش‌ها و استانداردهای مختلفی است که می‌توان هریک از آنها بر اساس سلیقه و همین‌طور طراحی داخلی ساختمان استفاده کرد. روش‌های چاپ پرده مدرن امروزه بسیار گسترده هستند و شما می‌توانید از طرح‌های متنوعی در این زمینه بهره‌مند شوید. اگر محیط منزل یا محیط کار سنتی باشد می‌توان از طرح‌های سنتی برای چاپ پرده‌های خود استفاده کنید.
طراحی‌های سه‌بعدی از جمله محبوب‌‎ترین انواع روش‌های طراحی پرده چاپی به شمار می‌آیند. در این روش می‌توان انواع طرح‌های سه‌بعدی را روی پرده‌های خود پیاده کرد. این سبک از طراحی پرده می‌تواند برای ساختمان‌هایی که طراحی داخلی سه‌بعدی یا فانتزی دارند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد. پرده چاپی مینیمال یکی از انواع روش‌های چاپ پرده است که در واقع نوعی طرح هنری به شمار می‌آید. طراحی مینیمال یکی از انواع روش‌های طراحی مدرن در دنیا به شمار می‌آید.
برای افرادی که به محیط‌های داخلی هنری علاقه‌مند هستند طراحی مینیمال یک گزینه جذاب خواهد بود. در کنار این موارد شما می‌توانید از طراحی‌های خوشنویسی، طراحی‌های کارتونی که برای اتاق کودکان می‌توانند بسیار جذاب باشند و ... نیز استفاده کنید. برای ساختمان‌هایی که دارای طراحی داخلی مدرنی هستند طراحی پرده‌های چاپی مدرن از بهترین گزینه‌ها به شمار می‌آید. 

آشنایی با نحوه چاپ روی پرده

اگر علاقه‌مند به طراحی پرده چاپی باشید احتمالا سوالات زیادی درباره نحوه چاپ نحوه طراحی پرده هازان و چاپ آن و همین‌طور سایر انواع پرده‌ها دارید. چاپ پرده پانچی و سایر پرده‌ها با روش‌های مختلف صورت می‌گیرد. روش اولی که برای انجام این کار استفاده می‌شود چاپ مستقیم است. در این روش رنگ‌دانه‌ها به‌صورت مستقیم روی پرده استفاده می‌شوند و وضوح بالایی نیز دارند. دقت بالا و همین‌طور قیمت بالاتر نسبت به سایر روش‌ها از جمله ویژگی‌های این روش است.
روش دیگری که برای چاپ پرده پورش و طیف گسترده‌ای از پرده‌های دیگر وجود دارد چاپ حرارتی است. در این روش ابتدا طراحی‌های مدنظر روی یک کاغذ انجام می‌شوند و سپس با استفاده از حرارت روی پرده چاپ می‌شوند. یکی از مزایای مهم این روش سرعت بالای چاپ است و البته نباید فراموش کنید که دقت چاپ نیز در این روش بالا است.
روش سوم برای چاپ پرده روش سابلیمیشن است که در این روش به‌صورت مستقیم ابتدا جوهر به گاز تبدیل شده و سپس طرح مدنظر روی پرده چاپ می‌شود. 

انواع پارچه‌های مناسب برای چاپ پرده

برای طراحی پرده هازان از تکنولوژی‌های خاصی استفاده می‌شود. پرده‌های هازان یکی از باکیفیت‌ترین پرده‌های موجود در بازار هستند که الیاف موجود در آنها بسیار ضخیم هستند. همین عامل نیز باعث می‌شود تا ضخامت آنها به میزان زیادی افزایش پیدا کند. ضخامت بالای این پرده‌ها باعث می‌شود تا طراحی‌های آنها نیز بسیار باکیفیت و زیبا شود. برای چاپ مخمل هازان نیز از نوع خاصی از پرده‌های هازان که پرده‌های مخملی هستند استفاده می‌شود.
این پرده‌ها دارای نرمی و لطافت بیشتری هستند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا طراحی‌ پرده چاپی روی آنها زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسد. برای چاپ پرده پانچی از پرده‌های پانچی استفاده می‌شود. این پرده‌ها یکی از جایگزین‌های بسیار خوب پرده‌های مینیمال هستند؛ چراکه دارای زیبایی ظاهری فوق‌العاده‌ای هستند. یکی از ویژگی‌های آنها دوخت فوق‌العاده زیبای آنها است که باعث می‌شود تا محیط داخلی ساختمان بسیار زیباتر شود.
فراموش نکنید که پرده‌های پانچی دارای قابلیت شستشو نیز هستند که می‌تواند بسیار مفید باشد. پرده کتان چاپی نوع خاصی از پرده‌های چاپی است که برای چاپ آنها از کتان استفاده می‌شود. کتان دارای طول عمر بالایی است و انعطاف‌پذیری تقریبا خوبی نیز دارد. برای طراحی پرده‌های کتان نیز از تکنولوژی‌ها و تجهیزات خاصی استفاده می‌شود.
یکی از انواع پرده‌های بسیار زیبا، جذاب و کلاسیک که امروزه در بسیاری از ساختمان‌ها استفاده می‌شود پرده پورش است. چاپ پرده پورش در مجموعه ما با بالاترین کیفیت ممکن انجام می‌شود. این پرده‌ها دارای ویژگی‌های ظاهری فوق‌العاده‌ای بوده و جنس آنها نیز در مقایسه با سایر انواع پرده‌ها لطیف‌تر است. نوع دیگری از انواع این محصولات پرده‌های لامبورگینی هستند. چاپ پرده لامبورگینی نیز در مجموعه ما با بالاترین کیفیت ممکن صورت می‌گیرد.
علاوه بر این باید دقت داشته باشید که چاپ این پرده‌ها با قیمت مناسبی در مجموعه ما انجام می‌شود. 

ابعاد و ویژگی‌های پرده چاپی

ابعاد پرده چاپی دارای استانداردهای خاصی است که در زمان طراحی پرده چاپی باید به این نکات دقت داشته باشید. معمولا این پرده‌ها در عرض 90 و با طول 110 سانتی‌متر طراحی می‌شوند ولی معمولا می‌توان استانداردهای دیگر را نیز بر اساس سلیقه و شرایط ساختمان تهیه کرد. برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص این استانداردها می‌توانید از خدماتی که ما در سایت خود به شما ارائه می‌دهیم استفاده کنید.
یکی از ویژگی‌های کلیدی و بسیار مهم پرده‌های چاپی این است که دارای کیفیت بالایی بوده و کیفیت رنگ آنها نیز بالا است. این بالا بودن کیفیت رنگ باعث افزایش طول عمر پرده‌های چاپی نیز می‌شود. طراحی پرده چاپی در رنگ‌ها و شکل‌های مختلف صورت می‌گیرد. به همین علت معمولا افراد برای خرید این پرده‌ها گزینه‌های متنوعی را پیش‌روی خود مشاهده می‌کنند. از دیگر ویژگی‌های مهم این پرده‌ها می‌توان به راحت بودن نصب آنها اشاره کرد.
برای نصب‌کردن انواع پرده‌های چاپی شما نیازی به‌صرف زمان و انرژی زیاد نخواهید داشت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید این کار را انجام دهید. بدون شک مهم‌ترین ویژگی این پرده‌ها زیبایی ظاهری آنها است. به همین علت بر اساس هر سلیقه و هر سبک طراحی داخلی ساختمانی می‌توان یک پرده چاپی زیبا را تهیه کرد. فراموش نکنید که این پرده‌ها دارای قابلیت شستشو نیز هستند؛ بنابراین در زمان کثیف شدن این امکان وجود دارد که به‌راحتی آنها را شستشو داد و تمیز کرد. 

طراحی و چاپ انواع پرده چاپی در مجموعه ما

طراحی پرده چاپی در مجموعه ما با مناسب‌ترین قیمت ممکن و بهترین تجهیزات انجام می‌شود. استفاده از تجهیزات مدرن و به‌روز برای طراحی و چاپ این پرده‌ها باعث می‌شود تا کیفیت پرده‌های چاپ شده بسیار بالا باشد. ما در مجموعه خود از کادر مجرب کمک می‌گیریم که این مسئله نیز روی کیفیت محصولات نهایی تاثیرگذار است. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از مجموعه ما این است که شما می‌توانید از تخفیف‌های ویژه ما نیز برای طراحی و چاپ انواع پرده‌های چاپی نهایت بهره را ببرید.
برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر درباره خدماتی که ما در مجموعه خود به شما ارائه می‌دهیم به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از سایر بخش‌های سایت ما نیز دیدن کنید.